4 Mar 2013

BAHAR HAVALARI


Bahar geldi hoşgeldi.. Kar yağmadı beklediğim bembeyaz rüya olmadı ama, marttan ümidim var.
Cumartesi babamızın doğumgünüydü, tontiş sabahın köründe babaşine kart yazmış, resimler çizmiş birde paketlemiş...Akşama büyük bir gururla babasına verdi. Yazdığı kart ise gecenin bombasıydı:)


doğumgünü kartı
Doğumgünü kartı

Cumartesi günü koşturmacayla geçti, dün ise rutin işleri yaptık. Rutin olmayan ayakkabılığı boşaltmak oldu, 3,5saat sürdü:) Ama artık rahatladım ohhh öyle ayakkabı yığını yok artık. İhtiyaç olmadıkca almamaya kara verdim ama bakalım ne olacak. Hatta tontiş dün o kutuları çöpe atarken (ayakkabılar başkalarına gitti tabii) tokat gibi lafı yüzüme çarptı  " Bu kadar alınır mı anne zaten giymiyorsun,  israf yapıyorsun" dedi ya. Kendimden utanmadım desem yalan.
Bu yeni nesil nasıl bu kadar nokta vuruşu yapabilecek kadar zeki acaba ya?
Artık sanırım o laf sürekli kafamın içinde biryerlerde hazır kıta bekliyor olacak, elim bir ayakkabıya gereksizce zevk için gittiğinde şakkkkk diye çarpacak yüzüme.
"İsraf"

Sonra o koca çuavldeki kartonlşarı sürükleyerek çöpe götürdük ki yolda bizi sanırım karton toplayıcı bile sanan oldu:) Bakışlar o kadar belirleyiciydi yani...


Eve döndük ama 10 dalkika içinde buz kesti yüzüm ve ellerim.

Ama gelince bahçedeki çiçekleri hemen çektik.

bahar çiçekleri


Temiz havada çiçekler içinde yürümek huzur veriyor insana.

Ama ben şimdi yazarken karar verdim ben kış ve bahar insanıyım, yaz hiç bana göre değil.  O yapış yapış sıcaklar gelecek diye üzülmüyor değilim hani.

                                                                        bahar çiçekleri

Tontişim bahçede oynayabileceği için hevesli yaz gelecek diye, ağaca tırmanmayı öğrenmek istiyor.Çocukluğumuzda biz ağaç tepelerinde evcilik oynardık, şimdi çocuklar ağaca el sürebilirlerse şanslılar.
Tontişime sürekli çok şanslı olduğunuanlatıyorum ki kıymetini bilsin. Apartmanda oturaydı yapamayacağı onlarca davranışı ezberlettim artık:)

Bu yaz artık kendisi toplayacak domates,salatalık ve diğer gıdalarını  bahçeden. Kahvaltıd aonu topladıklarını yediğimiz görünce çok mutlu olup o gazla kendisininde bol bol yiyeceğini ümit ediyorum:)

İçim kıpırdamaya başladı bahar beni de mi çarptı ne:)))))))
2 yorum:

Nurdan Kanber dedi ki...

Geç oldu biliyorum ama ancak vakitbulabildim. Önelikle evin babasının doğum günü kutlu olsun.
O kart bin tane karta ve hediyeye bedel bence. Saklayın onu; ilerde çok güzel bir hatıra olur herkes için...

Haber kötü, bu yıl çok sıcak (yüzyılın en sıcak ) yazı bekliyormuş bizi. O nedenle Mart kapıdan baktırsın vallahi yoksa halimiz haraptır.

Güzel bir hafta dileklerimle,

Harikalar Atölyesi dedi ki...

Sevgili Nurdan Hanım; o kart herşeye bedel,ne sıcak samimi duygularla yapıldı kimbilir o:)
Bu yazın o kada sıcak olacağını sizden duydum ama şimdiden afakanlar bastı beni:(
Allah kolaylık versin hepimize.